PORADNIK

Wpisy własnego typu – tworzenie listy z custom post type

W tym artykule dowiesz się jak stworzyć listę zawierającego wpisy typu custom post. W przypadku, gdy mamy zbiór wpisów danego typu i chcielibyśmy stworzyć widok listy wyświetlającej wszystkie post’y potrzebne jest stworzenie pliku, który by to obsłużył. Będziemy bazować na stworzonym wcześniej artykule Advanced Custom Fields – własne typy pól WordPress, w którym dodaliśmy wpisy własnego typu: Projekt. Na bazie tych projektów chcielibyśmy utworzyć listę projektów, która odpowiednio wyświetlałaby: Tytuł projektu, krótki opis projektu, obraz wyróżniający.

Wpisy typu custom post – jak stworzyć listę z wpisami własnego typu ?

Zaczynamy tworzenie listy wpisów custom post

Pierwszym krokiem jest edycja naszego Custom Post Type Projekt. Przejdźmy do zakładki CPT UI w panelu WordPress. Wybierzmy nasz typ posta Projekt i szukajmy rubryki: Has Archive. Zmieńmy wartość na true oraz ustawmy url – ”projekty”.

 

Po zatwierdzeniu zmiany w naszym typie post’a Projekt, wejdźmy do folderu naszego motywu – w naszym przypadku wp_tutorial i znajdźmy plik archive.php. Plik ten odpowiada, za wyświetlanie zbioru podstawowych wpisów WordPress. Aby stworzyć widok listy wpisów własnego typu postępujemy analogicznie jak w artykule Tworzymy widok (template) dla custom post w WordPress. Kopiujemy plik archive.php i dopisujemy Custom Post Type Slug: archive-projekt.php.

Przechodzimy do edycji pliku archive-projekt.php. Domyślnie kod oraz widok prezentują się w następujący sposób: