PORADNIK

REDO JSComposer Additional – plugin dodający widget do WPBakery

W tym artykule stworzymy nowy widget do stworzonego wcześniej pluginu, o którym dowiesz się z poprzedniego artykułu: Własna wtyczka dodająca widget do pluginu WPBakery

Załóżmy, że chcielibyśmy określić widok, który będzie wyświetlał w określony sposób, w dowolnym miejscu na stronie dla konkretnego typu posta i z wybranymi polami. Dodatkowo całość ma być kompatybilna z pluginem WPBakery Page Puilder. Do tego celu użyjemy stworzonego we wcześniejszym wpisie pluginu REDO JSComposer Additional.

Jak stworzyć plugin dodający widget do WPBakery, który  wyświetla wybrane Custom Post’y ?

Zabierajmy się do działania.

Wchodzimy do folderu z naszym pluginem – redo-jscomposer-additional – następnie wchodzimy w folder – widgets – i tworzymy nowy plik .php, który nazwiemy custom-post-widget.php.

Ścieżka do nowego pluginu dodającego widgety do WPBakery

Ścieżka do nowego pluginu dodającego widgety do WPBakery 2

Teraz podobnie jak w poprzednim poście tworzymy podstawowy szkielet naszego widget’u. Do tego celu wykorzystamy wcześniej stworzony widget projekty i skopiujemy co nam potrzebne.

Zostawiamy ścieżkę zabezpieczającą dostęp do plików ABSPATH, zmieniamy nazwę klasy dziedziczącej na WPBakeryShortCode_customPostWidget. Należy zostawić tablicę $args oraz zapytanie WP_Query oraz funkcję vc_map(). Wszystko należy poprawnie skonfigurować.

Poniżej znajduje się pusty szkielet naszego widget’u skonfigurowany pod napisanie naszego nowego dodatku do pluginu.